31 Ekim 2015 Cumartesi

Oyuncu Raporu | Jose Luis Gaya


Bu raporumuzda Valencia forması giyen Jose Luis Gaya'yı değerlendireceğiz.

İsim: Jose Luis Gaya
Yaş: 20 (25.05.1995)
Pozisyon: Sol bek, Orta saha sol.
Boy: 1.74
Ayak: Sol


Valencia altyapısının ve genel olarak kulübün son 2-3 sene içerisindeki meyvelerinden biri olan Gaya, geçen seneden beri sık sık takımda forma bulmaya başladı. Toplam 35 La Liga maçında 1 gol atıp 6 da asist yapan Gaya, Premier Lig ve Serie A'dan dev kulüpleri peşine takmayı başardı bile.
Valencia'nın taktiğinde yaşına rağmen büyük rol oynayan Gaya, toplar ileri atıldığında sol taraftan önündeki Rodrigo'ya yaklaşıp top alıyor, oyunun yönünü sağa aktarıyor veya fırsat buldukça içeri kat edip ora yapıyor. Geçen sene Atletico Madrid ile oynadıkları iç saha maçında olduğu gibi taçları ilerde kullanıp geriye dönmek yerine top alıp adam geçiyor, opsiyonlara göre orta açıyor, pas atıyor. Hızlı ve yetenekli bilekleriyle rahatça adam geçme özelliğine de sahip. Mustafi'nin kademesinde çoğunlukla o bulunurken, rahatça Mustafi'nin kaçırdığı toplara yetişebiliyor. Mustafi'nin biraz yavaş bir stoper olması nedeniyle sıkça Gaya'ya ihtiyaç olsa da, o bunu rahatça karşılıyor.

Top sağ tarafta, Feghouli'de iken ilerde seken ortaları bekleyip, hücumu devam ettiriyor. Önündeki Rodrigo'ya attığı paslarla Rodrigo'nun asist yapmasını sağlayarak hücum gücünü gösteriyor.

Güçlü yönleri:

+Hız
+Dribling
+Çalışkanlık

Zayıf yönleri:

-Hava topları
-Güç

-Melik Murat Dere

0 yorum:

Yorum Gönder