15 Ağustos 2015 Cumartesi

Sivasspor - Galatasaray | Maç Analiz
Galatasaray ligde oynadığı ilk maçta Sivasspor deplasmanında Burak ve Podolski'nin golleriyle 2-2 berabere kaldı. Sivasspor'un gollerini Aatıf (2) attı. Sizlere elimden geldiğince maçta neler olmuş, nasıl olmuş açıklamayı deneyelim.

İlk 11'ler
İstatistikler

                             Sivasspor - Galatasaray

Topla oynama  :      %48             %52
Toplam şut       :      18                15
İsabetli şut        :      3                  5


Maçta Hamza Hamzaoğlu ilk 11'e Burak Yılmaz'ı koymadı. Ardından bunun taktiksel bir hareket olduğunu söyledi. Galatasaray'ın hücumda yapmak istediği oyunu kanatlara yayarak Sneijder'in yardımlarıyla Yasin, Olcan ile Podolski'ye gol pozisyonu yaratmaktı. İlk yarıda bunu pek yapamadılar. Defansta Chedjou çok kritik 2 hamle yaptı ve Galatasaray'ı ipten aldı. Eğer o pozisyonlarda Batuhan ve Aatıf Chedjou'ya takılmasaydı maç çok farklı devam edebilirdi.

Sivas ise çok hızlı hücumlara çıkarak Aatıf'ı kullanmak istedi zaten öyle oldu. İlk yarıda Aatıf'ın getirdiği pozisyonlar hep tehlikeli oldu. Hakan'ın, Batuhan'ın şutlarıyla sonuçlanan pozisyonların çoğu net pozisyonlarıydı. Oyunu kanatlara yayıp orta sahayı Hakan Özmert ve Adem ile diri tutmak istediler bunu da kısmen yaptılar.İkinci yarı başlarken Sneijder çıktı Burak girdi. Duran toptan ofsayt tartışmaları olsa da golünü attı ve durumu 2-1 yaptı. Hamza Hamzaoğlu eğer maça Burak'ı alıp çevirmek istediyse bunu neden Sneijder'i çıkarıp yaptı? Sneijder teknik kapasite ve oyuncu besleme açısından Podolski'den daha önce, en azından Türkiye Ligi'nde buna çok şahit olduk.

Podolski'de ilk golünü kafayla attı ve beraberliği getirdi. Dakika 81'de Telles ortaladı, Podolski kafayla çok güzel bitirdi. Şüphesiz Galatasaray bu maçtan çok şey çıkaracaktır, çıkarmalıdır.

Mustafa Denizli'nin maç yorumu:

''Mustafa Denizli: "Galatasaray bu sezon iyi sinyaller vermiyor. Galatasaray eksik. Bunu hocası mutlaka görmeli ve değerlendirmelidir.''
 Peki, Hamza Hamzaoğlu Burak'ı kurtarıcı olarak oyuna alacaksa neden ilk 11'de başlatmadı?

Hamza Hamzaoğlu maç sonu: ''Burak böyle oynasın diye yedek bıraktık. Kendisini oyunundan dolayı tebrik ediyorum.''
Zamlı sözleşme imzalaması olay olan Sabri Sarıoğlu'nun ofans olarak hiçbir şey vermemesi, defansta Aatıf'a karşı bir şey yapamaması da sözleme doğru mudur, değil midir açıklıyor herhalde.

Rıdvan Dilmen: "Sergen hoca 2 puan kaybetti. Hamza Hamzaoğlu 1 puan aldı"

-Melik Murat Dere

0 yorum:

Yorum Gönder