6 Ağustos 2015 Perşembe

İstanbul Başakşehir - AZ Alkmaar | Tur Analiz
Bugün 7 Ağustos 2015 Cuma saat 7:17. Yazıyı bitirdikten sonra gidip televizyonumu açıp sırasıyla TRT Spor ve NTV Spor sabah programlarını izleyip ardından Mehmet Demirkol'un yeni yazısına bakacağım. Eee? Sorun ne?

Sorun; bu yaptığım her şeyde, herkes ''Başakşehir çok iyi oynadı, şanssızlık.'' veya buna benzer cümleler kurup Türk medyasının çok sevdiği umut tacirliğini yapacak. Öve öve bitiremeyecekler. Futbolda şans yoktur. Varsa bile bu iki maçta yoktu.

İlk Maç

Hollanda'da maç, seyircinin sıkıntılarıyla başladı. Girişte kırılan turnikeler zorluk çıkartsa da ilk 15 dakikada iş halloldu. Maça bakacak olursak önce topu onlara verdik. Biraz oynadılar pas yaptılar. Ardından 1-2 kontra atakla gole yaklaştık. Mahmut Tekdemir'e yapılan müdahale penaltı olabilirdi -bence değildi- ama hakem devam dedi. Sonra bir kontra atak yedik ve savunma arkasına koşan oyuncularına Volkan Babacan ceza sahası içinde kayarak müdahalede bulundu. AZli oyuncu son oyuncu olduğu için Volkan kırmızı kart yedi ve penaltı verildi. Mossoro çıkıp Ufuk Ceylan girdi. Isınma şansı dahi olmayan Ufuk golü yedi. Ardından top yine onlardaydı. Badji 30. dakikalarda topu hızlıca kapıp ileri oynadı sağ kanattan Visca deparla Ortiz'i geride bıraktı çekti dopu ceza sahası çaprazında olan Badji'ye verdi bir dokunuşla ceza sahası çaprazına inen Badji'nin vuruşu direğe çarptı. Ardından 25-30 metreden Chikalleshi, Doka ve Visca ile şutlarla yetinen Başakşehir devre arasına 1-0 geride gitti. Abdullah Avcı umarım iyi bir konuşma yapmıştır diyerek düşünürken deplasman golü aklımızdan gitmiş, sadece savunuyorduk ki onu da yapamadık 75'de 2. golü yedik. Biz tepki verene kadar maç bitti.

Türkiye'ye geldiler ''umut tacirliği''ne başladı gazeteci ve yorumcular öve öve bitiremediler, ''ee n'oldu?'' al bak, 1-2.

İkinci Maç

Bu sefer iyi başladık.İşler iyiydi. 15-20. dakikalarda bir korner oldu. Top arkaya sekti, Henriksen kontrol etti ve bitirdi. Deplasman golü yedik. Olacak gibi değildi. Keşke orada 3-0 yenilseydik de burda bunu yemeseydik. Sonra hücum yapmamız gerektiğini anladık ve denedik. Ama bu sefer iş sadece Doka'nın ayağına kaldı. Sağda çalımı atıyor giriyor vuruyor olmuyor solda geçiyor vuruyor defansa çarpıyor. Dakika 44, orta sahada 1 adam geçti sağ çapraza yanaşırken o top çok güzel şekilde tam sol köşeye gitti ve girdi. Çok iyiydi! Ama 76. dakikada paslaşarak girdiler ve attılar. 


Ç-A-R-E-S-İ-Z-L-İ-K

Yani, umut tacirliğine inanmayın.

-Melik Murat Dere0 yorum:

Yorum Gönder