22 Temmuz 2015 Çarşamba

Türk Futbolunun yok oluşu...

Türk futbolu gözümüzün önünde eriyip gidiyor.. Bunun nedenleri haftanın her günü her saati her televizyon kanalında tartışılıyor.. Sadece tartışılıyor.. ''Altyapı geliştirin!!'' O kadar basit miydi be güzel kardeşim? Bunu yöneticiler bilmiyor mu? Van Persie, Podolski alacağına versin parayı altyapı gelişsin değil mi? O iş öyle değil ama...

Başkanlar, yöneticiler kısa vadeli düşünüyor. ''Ben şimdi altyapıyı geliştirmişim, ne olacak? Seyirci gelecek mi haftaya olan maça?'' Para getirisinin hemen olması isteniyor.10 sene sonra değil, şimdi..
Bu çok ayrı konu.. Birde Milli Takım olayı var ortada.

2012 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde bildiğiniz gibi Almanya ile aynı gruptaydık. 3-0 yenildiğimiz ikinci maçın 13. dakikasında Mehmet Aurelio sakatlanıp oyundan çıkıyor. Bunun neyi önemli? İşte o günden sonra Türk futbolu ayağa kalkamıyor. Sadece bir oyuncu.. İyileştikten sonra da futbolu bırakan Mehmet Aurelio geçen sezonun sonlarında Kasımpaşa'ya Önder Özen ile beraber gelip 2 ay sonra kovuluyor. O zamanki taktikte çok ama çok kilit rol oynayan Mehmet, iki yönlü oyunun Türklerin gördüğü en büyük örneği. O kadar iyi oynuyordu ki ''box to box'' yani iki ceza sahası arası gidip gelen oyunda da aktif olan Mehmet sakatlanınca Milli Takım'da bitiyor haliyle.. Selçuk geldi, Abdullah Avcı krizi... Mehmet Ekici geldi işte deneniyor. Ama bu eksiklik çok ama çok büyük.

Çözüm önerisi sunamam. Haşa (!) Diyebileceğim tek şey, yıldızları almayın, oluşturun.

0 yorum:

Yorum Gönder