4 Haziran 2015 Perşembe

Zirve İstanbul'da | Lig Analizi


Her zaman Anadolu takımlarının istemediği bir şey vardır; İstanbul takımları! Bunun nedeni tüm gelir kaynaklarının neredeyse orada olması, Ankara'dan bile daha çok başkentmiş gibi olması ve gelişmişliği. Oradaki sportif faaliyetlerin daha çok olması gibi etkenler var. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş dışında bu sezon ortaya Başakşehir çıktı. Ligin ilk yarısında ülkemizin ve Avrupa'nın en az gol yiyen takımı olan Başakşehir istikrarını pek sürdüremesede 4. olup Avrupa'ya gitmeyi başardı.

İlginç olan, ligin ilk 4 sırasını İstanbul takımlarının oluşturmasıydı. Trabzonspor ve Bursaspor bu sezon araya giremedi. Ligde 5 tane İstanbul takımı bulunuyor ve dördü ilk 4 sırada bulunurken diğer takım Kasımpaşa beklenilmeyen bir performansla 13. oldu. Sezon sonuna doğru Önder Özen ile anlaştılar ancak büyük ihtimalle gelecek sezon içindi. Benim düşüncem gelecek sezon Önder Özen ile beklenilmedik derecede iyi bir Kasımpaşa izleyeceğiz. 

Bu sezon Trabzonspor için hayal kırıklığı Bursaspor için pişmanlık sezonu oldu diyebiliriz. Alt taraf ise son haftalara kadar müthiş karışıktı.

Karabükspor'un seneye ligimize geri döneceğine inanıyorum çünkü hak etmemişlerdi küme düşmeyi. Aynı zamanda Balıkesirspor için çok üzülüyorum çünkü bu sene ligde kalabilselerdi ligin dişli takımlarından olabilirlerdi ancak şimdi PTT 1. Lig takımı olabilirler ve bir daha Spor Toto Süper Lig'de göremeyebiliriz.

Yani diyeceğim o ki bu sene ligimiz güzeldi, zevkliydi. Umarız tribünlerde yakın zamanda yeterince dolar ve keyifli bir spor ortamında izleriz maçları.

-Melik Murat Dere


0 yorum:

Yorum Gönder