2 Haziran 2015 Salı

Alman Asıllı Bir Türk - Emre Can

Alman disiplini ile yetişmiş , Türk iç güdülerine sahip bir defansif orta saha düşünün.Bu orta saha henüz 23 yaşında olmasına rağmen Bayern Münih - Bayer Leverkusen - Liverpool formaları giysin.Evet bu futbolcunun adı : Emre Can..

Emre Can futbola 2009 yılında doğduğu yer olan Almanya'da Bayern Münih'in altyapısında başladı.İlk olarak Bayern'in U-17 ve U-19 takımlarında forma giyen Emre Can , tarihler 12 Ağustos 2012'yi gösterdiğinde Bayern Münih'in A takımı ile ilk resmi maçına çıktı.

Daha sonra Bayern'de gerek kadro derinliği gerek yaşadığı sakatlıklar ile birlikte forma şansı azaldı ve 5.000.000 € karşılığında diğer Alman kulübü Bayer Leverkusen'e transfer oldu.Burada asıl mevkisi defansif orta saha olmasına rağmen "sol bek" bölgesinde görev yaptı.Ama M.United karşısında gösterdiği performansla Avrupa'da adından söz ettirdi ve yıldızını iyice parlattı.

Avrupa'nın dikkatini çekip adaya transfer olan Emre Can 12.000.000 € gibi bir bonservis bedeli ile Liverpool'a imza attı.Aktif futbol hayatına Liverpool'da devam etmektedir..

Oyun Tarzı

Çoğu futbol uzmanı onu yeni bir "Michael Ballack" ve "Bastian Schweinstegier" olarak göstermektedir.

0 yorum:

Yorum Gönder