28 Mart 2015 Cumartesi

Türkiye - Hollanda maçı.. Bir maçtan daha fazlası.


  Sanki biz bu senaryoyu bir yerden tanıyoruz. Fatih Terim gelir bir kaç galibiyet alır gönüllere taht kurar sonra önemli bir maç yenilince veya gruptan çıkılamayınca yaka paça Galatasaray'a..Tabii ki Türkiye ve Galatasaray'ın bir efsanesidir ancak biz bu haksızlığı hep yapıyoruz bu adamlara- Şenol Güneş-.

  Bu maç üstünde bakarsak Robben'in olmaması bizi tabiki umutlandırıyor ancak karşımızda Hollanda olduğunu unutmayarak ve haddimizi bilerek oynamamız gerek.Bu maç kazanılırsa -ki çok zor- grup iyice karışır.Bir taraftan Çekler , bir taraftan İzlanda derken meydan muharabesine döndü olay. Maça Fatih Terim'in normal 4-4-2'si ile çıkarsak %70 ihtimal yeniliriz.Karşıda bu taktiğin en iyi kontrasını bilen bir Hollanda var çünkü.

 İlerde Burak Yılmaz ve Mevlüt oynamalı eğer berabere giderse 55 civarı Umut girmeli.Nedeni ise Burak orada defansı yoracak ve hızıyla deşecek yavaş defansı ki Vlaar'ın üstüne oynamalı.-Yavaş bir stoper- En azından Burak'tan yavaş olduğu kesin.Mevlüt ise pivot görevini yapabilirse en azından bir gol bulabiliriz.Hakan'ın ara paslarına koşabilirse Burak al sana 2...

 Bunlar hayal. Böyle oynanmalı ancak Hollanda'ya gol atabilir miyiz?Muallak.

 Orta saha sağda Olcay olmalı kesinlikle.Çok yıpratır,yorar o kısmı.Ortada Hakan ve Emre. Hakan ofansif oynar Emre'de defansı toparlar.. Solda Caner oynamalı..Sol bek değil.

 Defans ise çok karışık.. Egemen'in çağrılmaması Fatih Hoca'nın büyük bir hatasıdır.Fenerbahçe Egemen'in oynadığı 8 maçta 1 gol yemiş.Fazla söze gerek yok bugün en az 1 gol yiyoruz.Bu arada Ömer Toprak gelmedi milli takıma.. Tabi o da haklı biri bana silah doğrultsa ben bir daha onunla aynı ortama girmem.Sol bekte Hakan Balta bence..Götürebilir, götürmeli.. Sağ bek Gökhan tabiki aksini iddia edenin olacağını sanmıyorum. Stopere bence Chedjou..

 Şaka bir yana çok sallanan bir stoper rotasyonumuz var , sağ stoper Semih oynarsa sol stoper Ersan olmalı.

 Tüm bunların arasında,başarılar Türkiye!

-Melik Murat Dere

0 yorum:

Yorum Gönder